Úvodní stránka Pravidla ČPV Brankoviště Doprava Sponzoři a Mediální partneři Ke stažení Fotogalerie Kontakty

JHMD - Jindřichohradecké místní dráhy

www.kukabus.cz       www.jhmd.cz

Trochu jiná dráha – jindřichohradecké úzkokolejky

Cesta nikdy nespěchající úzkokolejkou, jejíž koleje se za minulé století staly součástí krajiny, nepatří jen do dědečkova vyprávění. I nyní, v jedenadvacátém století, se na svoji každodenní cestu vydávají malé vláčky Jindřichohradeckých místních drah.

Dodnes totiž neodmyslitelně patří ke koloritu Jindřichohradecka dvě lokálky s rozchodem kolejí pouhých 760 mm, zato s délkou úctyhodných 79 km. Obě tratě, Jindřichův Hradec - Nová Bystřice i Jindřichův Hradec - Obrataň, dodnes slouží svému původnímu účelu, každodenní osobní a nákladní dopravě. Jsou však také významnou technickou památkou a jednou z nejnavštěvovanějších turistických zajímavostí regionu. Jízda stoletým historickým parním vlakem do půvabných zákoutí České Kanady je nejen jedinečným výletem do minulosti, ale i zážitkem, který si prostě nelze nechat ujít.

Je to opravdu trochu jiná dráha. Kromě běžných služeb pravidelné dopravy Vám Jindřichohradecké místní dráhy a. s. na svých tratích nabídnou výletní vlaky na objednávku s parní i motorovou lokomotivou, vlaky svatební, pro uzavřené společnosti, pro foto a film, doprovodné programy k vlakům (občerstvení, pikniky, zábava, hudba, živá vystoupení situovaná do dávné i nedávné historie), případně navazující transfer historickým autobusem.
V rámci programu Dovolená na nádraží pak můžete strávit romantický pobyt na některém z rekonstruovaných stoletých nádražíček uprostřed lesů a rybníků České Kanady, kde vlaky jezdí právě jen tak často, aby Vás nerušily.
Specialitou firmy je také tisk dobových železničních lepenkových jízdenek, které si můžete objednat jako originální vizitky, vstupenky, losy či jen tak pro radost.

Jindřichohradecké místní dráhy a. s., Nádražní 203/II, 377 01 Jindřichův Hradec
Tel./fax: +420 384 361 165, +420 737 204 555
office@jhmd.cz
www.jhmd.cz

Informace podají také železniční stanice JHMD:
Nová Bystřice, tel. +420 384 386 110
Kamenice nad Lipou, tel. +420 565 434 136

Jízdní řád tratí JHMD najdete v celostátním jízdním řádu (ČD), tratě č. 228 a 229, nebo na internetových stránkách JHMD!